Na co zwrócić uwagę przy zakupie zjeżdżalni ogrodowej? Sprawdź.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie zjeżdżalni ogrodowej? Sprawdź.

 

  1. Po pierwsze kieruj się bezpieczeństwem dziecka.

 

Żyjemy w XXI wieku, w Internecie możemy znaleźć mnóstwo sklepów ze zjeżdżalniami i innymi akcesoriami do placów zabaw. Najważniejsza zasada to taka: kupuj wyłącznie certyfikowane i przetestowane produkty, które uwzględniają europejskie normy bezpieczeństwa. To uchroni Twoje dziecko przed przykrymi urazami bądź poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Zabawki nieposiadające certyfikatów mogły zostać wyprodukowane z odpadów, przez co posiadają szkodliwe dla dzieci substancje. Tego typu zjeżdżalnie nie spełniają wymogów certyfikacyjnych, ich wytrzymałość jest znacznie mniejsza, przez co w krótkim czasie mogą ulec zużyciu.

Popularne certyfikaty bezpieczeństwa dla zjeżdżalni to: TÜV Rheinland, TÜV NORD lub mniej znany w Polsce a w UE bardzo ceniony Bureau Veritas. Poniżej w kolejności loga certyfikatów, które powinny posiadać bezpieczne zjeżdżalnie.

  


TÜV i Bureau Veritas to jednostki certyfikacyjne, które poddają produkty wszelakim testom zarówno wytrzymałościowym, jak i jakościowym, dzięki czemu mają Państwo pewność, że towar z takim znaczkiem jest bezpieczny dla dzieci.

Etykieta - zjeżdżalnia 3m

 

 

  1. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał wykonania

Większość zjeżdżalni, które posiadają certyfikaty, wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które odporne są na wysokie naprężenia. Najlepszy na rynku to HDPE (high density polietylen), czyli utwardzony polietylen, który jest wtłaczany do formy pod ciśnieniem. Metoda wtryskowa gwarantuje bardzo ciasne upakowanie się substancji, powodując 100 razy większą wytrzymałość od zwykłego polietylenu. Główną zaletą dla dziecka jest to, że zjeżdżalnia wykonana z HDPE nie powoduje obtarć przy zjeździe, ponieważ jest idealnie śliska.

UWAGA!!!

Większość zjeżdżalni, które mają jednolity wyraźny kolor, zostały wykonane z bardzo taniego polietylenu, który posiada bardzo małą wytrzymałość i po czasie szybko traci kolor. Zazwyczaj takie zjeżdżalnie są tańsze, co często kusi potencjalnych klientów.

Powyższe dwa podpunkty są najważniejsze podczas wyboru ślizgu ogrodowego. Warto również wspomnieć, iż bezpieczniej jest kupować produkty europejskiego pochodzenia ze względu na restrykcje Unii Europejskiej.

Każda zjeżdżalnia powinna posiadać instrukcję obsługi, aby można było swobodnie zamontować produkt. Ważne, aby kluczowo się trzymać instrukcji, aby zjazd mógł posłużyć dziecku na długie lata.

 

Zjeżdżalnia dla dzieci instrukcja podłączenia wody

 

Dodatkowym atutem, jaki mogą posiadać zjeżdżalnie na plac zabaw, jest podłączenie wody tzw. wodna zjeżdżalnia ogrodowa to świetne rozwiązanie, aby ochłodzić upalny dzień. Jak widać po instrukcji, podłącznie wody jest bardzo szybke i sprawia dzieciom wiele radości.

Zjeżdżalnia wodna 2,5m podlączenie wody 

Kategoria: Porady Cowboykid

Write Your Comment